Wystawy interaktywne na wynajem

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmy wystaw interaktywnych:

Pobierz całą ofertę - Plik PDF

Stanowisko 1 Drukarka 3D

Na pierwszym stanowisku zwiedzający zobaczą z bliska proces druku 3D. Jest w nim coś magicznego. Można przez kilkadziesiąt minut podziwiać tę technologię. Podobnie jak oglądanie dużego akwarium, w którym ciągle coś się dzieję. Przez cały dzień drukowany będzie wybrany przez Państwa obiekt 3D. Proponujemy logo Państwa Firmy. Widzownie poznają cały proces druku. Zobaczą jak przetapiany jest materiał PLA na nitkę i za pomocą głowicy powstaje przed nami prawdziwy przedmiot. Powstałe już wcześniej rzeczy będzie można podziwiać obok drukarki. Bawić się nimi. Dodatkowo na tablicy będzie można przeczytać informację dodatkowe oraz ciekawostki. 


Stanowisko 2 Skaner 3D

Na stanowisku znajdował się będzie komputer (dla zwiedzających będzie udostępniony tylko monitor i mysz, reszta sprzętu będzie znajdowała się ukryta w środku stanowiska) oraz Skaner 3D. Każdy, będzie mógł położyć drobny przedmiot na płycie skanera i stworzyć swój własny projekt 3D. Następnie będzie go mógł zobaczyć na ekranie komputera. Dostępne będą też przykładowe przedmioty do skanowania. Kluczyki od auta, brelok, telefon komórkowy i inne przykładowe projekty.  
 


Stanowisko 3 Skaner ręczny 3D

Ręczny skaner 3D pozwoli każdej osobie zeskanowad swoją głowę i sprawdzić, jak można stworzyć wydrukowaną w 3D kopię własnej twarzy.


Stanowisko 4 Długopis 3D

Na stanowisku nr 3, zwiedzający będą mogli sami stworzyć przedmioty 3D. Dzięki najnowszej zabawce i narzędziu pracy dla artystów – długopis 3D. Dostępny będzie bez limitu materiał, dlatego każdy będzie mógł zostać artystą.
Stworzone przedmioty będzie można zabrać do domu, mogą też one brać udział w konkursach. Najlepsze projekty mogą zostać umieszczone na Państwa stronie internetowej lub wygrać nagrody.  


Stanowisko 5 Dokładność wydruku i jego wielkość

Na stanowisku goście Centrum mogą zapoznać się z szczegółami techniki druku 3D. Dzięki wykorzystaniu szkła powiększającego oraz odpowiedniego oświetlenia zwiedzający dokładnie zbadają wydruki. 


Stanowisko 6 Materiały do druku

Coraz większa popularność drukarek 3D sprawia, że powstają nowe materiały służące do druku. W tradycyjnych drukarkach stosowany jest atrament różniący się prawie wyłącznie kolorem. W drukarkach 3D tzw. filament, czyli „atrament 3D” jest bardzo zróżnicowany.  Druk 3D, jako jedyna znana nam technika tworzenia przedmiotów prawie nie produkuję odpadów. Dobry wydruk jest idealnym wykorzystaniem materiału. Zostaje nawet zastosowana znana fizyką „zasada minimalnej energii potencjalnej”. Spójrz na przecięte wydruki, widać w nich strukturę. Puste przestrzenie zostają wypełnione minimalną ilością materiału przy maksymalnej objętości. Przykładowo natura w ten sposób tworzy plastry miodu. Jeżeli projekty nie spełnią naszych oczekiwań możemy je w 100% przetopić i wyprodukować nowy materiał do druku. Idealny Recykling. Pokazany na stanowisku będzie proces przetapiania materiału w etapach.

 

Nasze Eksponaty

zaufali nam